Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paylaşım Mount And Blade:Bannerlord Mixed Gender Troops [Mod Öneri]

Paylaşım

zody

King
Moderatör
Mod, muhteşem 'Mixed Gender Troops' moduna biraz dayanmaktadır. Birisi onu yeniden canlandırmaya karar verene kadar, kendi kadın asker modumu yapmaya karar verdim.

Sadece rastgele kadınlar eklemek istemedim ve erkek askerlerin sadece kadın versiyonunu yapmak istemedim. Onların kendi başlarına benzersiz askerler olmalarını, ama fraksiyonlarına ve onların belirli savaş tarzına uymalarını, dengeli kalmalarını istedim. Her fraksiyonu (ve gerçek hayatta dayandıkları fraksiyonları) düşünerek zamanımı aldım ve her biri için hikaye dostu bir kadın asker ağacı yaptım. Aşırı güçlü değiller (aslında alt seviyelerde biraz zayıflar) ve olabildiğince 'gerçekçi' ve 'tarihsel olarak doğru' yapmaya çalıştım. Bu kadınların çoğu vahşi cephe savaşları için yapılmamıştır, ama menzilli çatışmalarda, düşmanı kanatlardan kuşatmada yardımcı olmakta ve levye sayılarını tamamlamakta parlıyorlar. Sadece 'barbar' fraksiyonlar kadın askerlere sahip olacak, çünkü (bana göre) barbar kadınların savaşçı olma fırsatına sahip olmasının daha 'gerçekçi' olduğunu hissediyorum.

Config dosyasında erkek-kadın oranını değiştirebilirsiniz, varsayılan olarak normal askerler için %20 ve asil askerler için %5 olarak ayarlanmıştır, böylece nadir olurlar. Bu kadınlar, ilgili fraksiyonlarının köylerinden işe alınabilir ve AI da onları kullanacaktır.

ASKERLER VE LORE'LARI

Khuzait - At ve yay, cinsiyetler arasında büyük eşitleyicilerdir ve Calradian bozkırının göçebe insanları genç yaşlardan itibaren binmeyi ve ateş etmeyi öğrenirler. Hem erkekler hem de kadınlar, kabiledeki ağırlıklarını çekmeleri ve avlanmada paylarına düşeni yapmaları beklenir ve erkekler seferdeyken sürüyü korumak kadınların görevidir, aşırı durumlarda yardımcı atlı okçular olarak sahaya sürülebilirler. (UYGULANDI)

Sturgia - Savaşçı Sturgia erkekleri iyi bir kavgayı severler ve kadınlar da farklı değildir! Bu karlı yerdeki çoğu kadın, erkekler baskına çağrıldığında çiftliklerini güvenle savunabilmeleri için savaşmanın temellerini öğrenir. Bir Sturgian kadınını savaşta görmek son derece nadir olsa da, başsız veya dul kadınların, reis izin verirse, bir baskın grubuna katılması nadir değildir. (HENÜZ UYGULANMADI)

Battanian - Battanialı kadınlar savaşa yabancı değildir. İmparatorluk topraklarının daha fazlasını işgal ettikçe, evlerini ve ailelerini korumak için silahlanmış ve savaşırken daha sık görülüyorlar. Bu kadınlar, nesiller boyunca avcılığı geleneksel bir hobi olarak yapmışlardır ve bazıları yay ve mızrak konusunda çok yetenekli hale gelir. Kardeşleri ve babaları savaşta daha fazla öldükçe, daha fazla kadın onların yerini almak ve onları intikam almak için adım atıyor. (HENÜZ UYGULANMADI)

LÜTFEN BUNUN ERKEN BİR SÜRÜM OLDUĞUNU VE ŞİMDİYE KADAR SADECE KHUZAIT KADINLARIN EKLENDİĞİNİ UNUTMAYIN... BİR SONRAKİ GÜNCELLEMEDE STURGIAN & BATTANIAN KADINLARI EKLEYECEĞİM!!!

Önerilere açığım

Mod Link

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.