Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paylaşım M&B Bannerlord: Freelancer - Askerlik Modu

Paylaşım

zody

King
Moderatör
Dz8aW.jpg

Freelancer artık M&B için neredeyse bir klasik. En sevdiğiniz modla Warband oynadıysanız, muhtemelen bu konsepte aşinasınızdır.

Hakkında
Freelancer, gereklilikleri karşıladığınız sürece herhangi bir lordun partisine katılmanıza izin verir. Hiç kimse olarak başlayın, sıkı savaşın, rütbe atlayın, daha iyi donanımlar edinin, yeni numaralar öğrenin, taktiklerinizi artırın. Parti sahibiniz size ödeme yapsın, sizi beslesin.

RMEWr.jpg

Nasıl Çalışır?
Bir orduya yazıldığınızda - gerçek bağlılığınız ordu sahibine olacaktır. Lideriniz ölürse, sizin de anlamınız kalmaz - parti dağılır. Efendiniz yenilirse, ya esir düşersiniz ya da seni esir alan kişiler gitmene izin verir - ama özgür bir şekilde. Aynı lordun ordusuna katılmak istiyorsan, o kişiyi tekrar bulmalısın.
Doğrudan savaşlara katılabilecek veya siz kenarda beklerken başkalarının savaşmasına izin verebileceksiniz. Tarihsel olarak, bu mantıklı değil - yani sadece sıradan bir askerken savaşlara katılmaması - ancak oyuncuyu sıkmamak adına bunu eklemek istedim. Herkes savaşmak istemeyebilir sonuçta her saniye.

LpD3h.jpg

Orduya nasıl katılırım?
Bunu doğrudan lider ile konuşarak yapabilirsiniz. Sıradan bir köylünün bir Lord'a gidip bunu istemesinin saçma olduğunu biliyorum ama olayları karıştırmamak için mantıklı yolun bu olduğu kanaatine vardım.
İlk başta bazı gereklilikleri karşılamanız gerekir
- Herhangi bir yere sahip değilseniz(şehir, kale vb.)
- Klan seviyeniz 2'den azsa
- O ulusla savaşta değilseniz
- Lider Minor Ülke değilse (yani Beni Zilal vb.)
o zaman katılabilirsiniz.

Adımları takip edin:​
  1. Normal Giriş/Selamlama vs​
  2. "Konuşmak istediğim bir şey var" 'a tıklayın​
  3. "Ordunuza katılmak istiyorum" a tıklayın​
  4. "Sizi asla yarı yolda bırakmam. Nasıl katılabilirim?" a tıklayın.​
  5. "Bana güvenebilirsiniz. Sizi asla yarı yolda bırakmayacağım." a tıklayın​
Tebrikler. Artık daha büyük bir ordunun parçasısınız. Her zaman en temel seviyeden başlayacaksınız. Katıldığınız ülkenin ekipmanlarını giyeceksin. Onların renklerini ve sancağını kalkanınızda taşıyacaksınız

JhcIv.jpg

Askeri Kamp, Kaçaklık
Şu anda bu seçenekler sandığınız kadar güçlü değil. Gelecekte, daha fazla seçenek ve özelleştirme eklemeyi planlıyorum. Asker kampı, izin isteyebileceğiniz yerdir. Gelecekte, yoldaş arkadaşlarınızla oyun oynayabileceğiniz bir kamp sahnesi ekleyebilirim. Eğitim vb. yapılacak alanlar.
Sadece Hizmet Seviyesi 2'deyseniz izin isteyebilirsiniz ( izin = normal şekilde ordudan çıkmak ). AMA, eğer bulunduğunuz ülke artık hiç kimseyle (herhangi bir büyük devlet ile) savaş halinde değilse, o zaman küçük bir ücret ödeyerek ordudan ayrılabilirsiniz (kademe * 2)
Savaş yokken partiden ayrılırsanız, efendinizle herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak, devlet hala savaş halindeyken ordudan ayrılırsanız, Lord ile olan ilişkiniz darbe alır. Bu, hizmet seviyenize bağlıdır - yani başarılı ve tanınırken ordudan ayrılırsanız daha yüksek bir etki yaratır.
Ordudan kaçarsanız, krallık tarafından kaçak ilan edilirsiniz, -35 ceza puanı alırsınız. Dikkat edin, ekipmanı elinizde tutmayacaksınız - bunu daha sonra değiştirebilirim, ancak birçok yüksek kademeli birimin ekipmanının oldukça pahalı olduğunu biliyorum haliyle bu durumun kullanılmasını istemem bu amaç için.

DyAfu.jpg

Terfiler, Maaşlar ve Bonuslar
Terfiler, öldürme sayınıza bağlıdır. Öldürme sayısı ayrıca maaşınızı da belirler.
Mevcut günlük ücret hesaplaması aşağıdaki gibidir:
Asker Ücreti + (Öldürme Sayısı * 2) + Kademe * 2
Tier ve Hizmet Düzeyi şu anda eşdeğerdir ve gelecekte değişebilir. Tier/Hizmet Seviyesi hesaplaması aşağıdaki gibidir:​
  • Öldürme Sayısı 4'ten az = Hizmet Düzeyi 1​
  • Öldürme Sayısı 14'ten az = Hizmet Düzeyi 2​
  • Öldürme Sayısı 34'ten az = Hizmet Seviyesi 3​
  • Öldürme Sayısı 49'dan az = Hizmet Düzeyi 4​
  • Öldürme Sayısı 79'dan az = Hizmet Seviyesi 5​
  • 80'in üzerinde Öldürme Sayısı = Hizmet Seviyesi 6​
Daha Yüksek Hizmet Seviyesi, daha iyi bir donanıma erişiminiz olacağı anlamına da gelir. Ve yukarıda açıklandığı gibi, ordudan ayrıldığınızda Lord ile olan ilişkinizi kaybedeceğinize de karar verir.
Bonuslar şu anda yalnızca düşman generallerini / lordlarını öldürebilen / devirebilen askerlere verilmektedir. Kazandığınız her komutan için maaşınıza bonus olarak 550 altın alacaksınız.

mHx-M.jpg

Emirler, Taktikler ve Emir-Komuta Zinciri
Savaşlarda dinleyeceğin iki kişi var. Bunlardan biri baş generaldir - yani lordun. İkincisi, Çavuşunuz. Genellikle doğrudan komutanınızdan 2-3 emir alırsınız - ve bu savaş boruları ile size belirtilir. Çavuşunuz ise size doğrudan emir verir ve bu emri birim türünüze özel olarak verir. Menzilli bir düzen içindeyseniz, size buna göre liderlik edecektir. Genellikle, baş generaliniz bir emir verirse, çavuşunuz size bununla ilgili bir takip emri verir. Bu emirler her zaman düşündüğünüz kadar net değil - ama anlaşılmayacak kadar garip de değiller.
Bu arada bu, oyundaki AI ile tamamen aynı düşünme şekline sahiptir - yani hiçbir şeyi değiştirmedim bu konu hakkında. Yapay zekanın akıllı davrandığını düşünüyorsanız, TW'ye teşekkür edebilirsiniz. Yapay zekanın kötü olduğunu düşünüyorsanız, TW'ye teşekkür edebilirsiniz.

Başka neler olacak?
Bu moda birkaç başka özellik eklemeyi planlıyorum.
Ordudaki diğer birkaç askerden sorumlu bir çavuş olmak.
Ünlü olmak ve nüfuz kazanmak.
Yoldaşlarınızla etkileşime girebileceğiniz sahneler oyun oynayacağınız vb.
İsyan (iç ordu isyanı) bazı askerleri alıp kaçmak vb.
Ancak tüm bunlar boş zamanıma ve bu modun popülerliğine bağlı olacak.

SSS
+ Bir Orduya katılırsam askerlerime ne olacak? O Ordunun bir parçası olacaklar mı?
- Hayır, olmayacaklar Dağıtılacaklar. Partiye katılan tek kişi sen olacaksın. Arkadaşlarınız etrafa dağılacak.

+ Bir Orduya katılırsam mevcut silahlarıma / teçhizatlarıma ne olacak?
- Ordu ile işiniz bittiğinde onları geri alacaksınız. Orduyu terk etseniz veya esir alsanız bile alacaksınız.

+ Bir şekilde soldaki menüyü göremiyorum? Partim baskın yaptığında oyun duruyor? Baskın yaparken ve devam ederken kavga ederken hiçbir şey yapamıyorum
- Baskınların bazı sorunları var. Bu yüzden oyundan çıkardım o noktayı. Ana haritadaki zaman kontrolünden Oynat / İleri'ye tıklamanız gerekir. Baskınlar, oyun zaman akışına durdurma sinyali gönderir - ancak fazla bir şey yapamazsınız, bu yüzden atlamak için tıklamanız gerekir.. Freelancer Menüsünü görmüyorsanız, haritada herhangi bir yere tıklamanız yeterlidir.

+ Birden fazla terfi aldım, neden?
- Birden fazla sırada "terfi" aldıysanız sebebi birden fazla seviye atlamanızdır (yani, 0 öldürdüğünüzü varsayalım ve savaş içinde 20 öldürdüğünüzü varsayalım), o zaman ilk seviyenizi ve ardından ikinci seviyenizi seçmelisiniz. Bu, normal birim yükseltme ağacıyla aynı yolu izler

+ Çok tecrübeliydim, şimdi tekrar acemi'den başlamamı sağlıyor mod. Neden?
- Çünkü artık "tanınmıyorsun". Orduyu ister kendi isteğinizle terk edin, ister esir alının, artık o partinin bir parçası değilsiniz ve başka bir şey yapmak istiyorsanız sıfırdan başlayacaksınız. Gelecekte, eğer ünlüysen (yani 100'den fazla düşman öldürürsen), o zaman seni efsane/bilinen bir figür yapabilirim. Ancak henüz bunun kodu yazılmadı.

+ Bir hata buldum. Sonra ne yapacağız?
- Tebrikler. İşte bir kurabiye ?
Modda çok fazla hata olabilir. Kısa sürede olabildiğince hatayı çözmeye çalıştım ama yine de birçok şeyi cilalamak için zamana ihtiyacım var. Raporlarsanız hataları, bakabilirim. Ancak spesifik olun. Belirsiz olmayın. Ayrıntı veremiyorsanız, bakmaya değmez çünkü hatalar.

+ Bu, kayıtlı oyunumu bozabilir mi?
- Teorik olarak, hayır. En kötü durum senaryosu şudur: freelancer olarak çalışıyordunuz, ekipmanınız elinizden alındı, modu devre dışı bıraktınız, sonra partinizde 1 birim ile bulunduğunuz parti ile aynı yerde olmalısınız. Ekipmanı geri alamazsınız. Bu kadar. Ancak ideal olarak modları yarı yolda kaldırmamalısınız

+ Söylediğinden daha düşük / daha yüksek sürümle oynadım. İyi çalışıyor
- Güzel. Raporlarsan benim de bilgim olmuş olur.

Hile - Kurtarma Kodu
Kötü bir nedenden ötürü, bir şeyler karışırsa, menüde hiçbir şey yapamazsanız, lütfen hileleri etkinleştirin ve aşağıdakileri yazın
campaing.freelance_reset
o zaman freelance seçeneğinin dışında kalmalı ve ekipmanınızı geri almalısınız. Böyle bir şey olursa bildirin.​

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.