Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paylaşım M&B Bannerlord DismembermentPlus Mod

Paylaşım

zody

King
Moderatör

2190-1626649918-293232214.jpg

DismembermentPlus
DismembermentPlus, jedijosh920'nin orijinal Dismemberment modunun yeniden düzenlenmiş ve genişletilmiş bağımsız bir sürümüdür.
Bana Discord'da katılın: Discord
Not: Bu mod yalnızca Kampanya ve Sandbox oyun modları için tasarlanmıştır; CustomBattles ile uyumlu değildir.
Özel Not:Bu modun orijinal konsepti için büyük bir kredi, jedijosh920'ye gidiyor. Onun moduna olan sevgim ve güncellemeyi bıraktığı için duyduğum üzüntü nedeniyle, Dismemberment modunu 1.4.1 sürümünden sonraki oyun sürümleriyle çalışacak şekilde düzeltmeyi hedefledim. İzin almak için kendisiyle iletişime geçmeye çalıştık ancak başarılı olamadık. Biraz araştırma yaptım ve burada "Düzeltildi" başlığı altında yayınlanan diğer modları fark ettim. Bu modlar, yaratıcılarının güncellemeyi bırakmak istediği ama topluluk üyelerinin orijinal yaratıcıların eserlerini canlı tutmak için çaba gösterdiği modlardı.
Bu nedenle bir adım daha ileri gitmeye karar verdim. Kodu indirip, kütüphaneleri güncelledim ve gerekli yerleri düzeltip hizaya getirdim. Orijinal konsept ve mod için tüm onur jedijosh920'ye aittir. Bu mod onun eseriydi; sadece onun çöp olmasını istemedim ve bu yüzden onu sahiplendim ve yeni bir yaşam şansı verdim. Eğer o ya da Nexus bu konuda yanlış bir şey yaptığımı düşünürse, bu modu kaldırabilirler.
İlk adım böyle başladı, ancak mod üzerinde çalıştıktan sonra biraz daha ileri gitmeye ve yorumlardaki istekleri ekleyip ekleyemeyeceğimi görmeye karar verdim. Sonuç olarak, size DismembermentPlus'ı sunmaktan mutluluk duyuyorum. Keyfini çıkarın!
Kurulum:"DismembermentPlus" klasörünü "Modules" klasörüne yerleştirin, ardından başlatıcıda etkinleştirin. Oyundayken ModOptions\DismembermentPlus menüsünden ayarları değiştirebilirsiniz.
Şu anda yalnızca Dismemberment modunun bir ana sürümü vardır, ancak oyunun son iki sürümüyle uyumlu olacak şekilde düzenlenmiştir.​
  • İndirme boyutu: >600MB​
  • C# kullanır ve tüm Yerel zırhların özel versiyonlarını kullanarak parçalanmaları simüle eder.
    • Omuz/Üst kol vuruşları = tam tek kol​
    • Önkol/El vuruşları = tek el​
    • Pelvis/Kalça vuruşları = tam tek bacak​
    • Baldır/Ayak vuruşları = tek ayak​
  • Tüm Yerel Çizme/Ayakkabılar, Kol Zırhları ve Gövde Zırhları tamamlanmıştır. (Aserai, Battania, Empire, Khuzait, Sturgia, Vlandia, Looters ve Nötr)​
Ayarlar:Modlar, @Aragasas'ın Mod Configuration Menu modunun mod seçenekleri menülerini kullanır. Tüm destek modları doğru şekilde yüklendiyse.
Eğer oyun içi menüleri kullanmayı tercih ediyorsanız, @Aragasas'ın BUTR Stack'ini (Harmony, ButterLib, UIExtenderEx ve ModConfigurationMenu) indirin. Bu modlarla, ana oyun menüsünden erişilebilen kolay bir oyun içi menüden herhangi bir mod ayarını değiştirebilirsiniz ve ardından "ModOptions\DismembermentPlus" altından ulaşabilirsiniz.
BUTR Stack by @Aragasas kullanmıyorsanız, bir DismembermentPlus.json ayar dosyası oluşturulur ve mod kurulum dizininde saklanır. Oyun başlatılmadan önce burada düzenlenebilir.
Mesajlaşma:
  • Debug: (doğru/yanlış), geliştirme sırasında hata ayıklama mesajlarını gösterir​
  • Başarı Mesajı: (doğru/yanlış), başarılı bir parçalanma durumunda görünen kırmızı "DISMEMBERED!" mesajını kapatır.​
Uygulama:
  • AICanDismember: (doğru/yanlış), yapay zekanın diğer yapay zekaları parçalama yeteneğini kontrol eder​
  • İzin Verilen Parçalanmalar
    • Baş Parçalanması - Baş Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • El Parçalanması - El Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Ayak Parçalanması - Ayak Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Kol Parçalanması - Kol Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Bacak Parçalanması - Bacak Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
Parçalanma Şansı:
  • Etkinleştirildiğinde, Parçalanma Gerçekçiliği devre dışı bırakılır. Parçalanmalar belirli bir şans modifikasyonuna dayanır. Herhangi bir vuruş, şans mantığı geçerse bir parçalanmayı tetikleyebilir.
    • Baş Parçalanması - Baş Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • El Parçalanması - El Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Ayak Parçalanması - Ayak Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Kol Parçalanması - Kol Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Bacak Parçalanması - Bacak Parçalanmalarını Etkinleştir/Devre Dışı Bırak​
    • Slider: (1% - 100%)​
Parçalanma Gerçekçiliği:
  • Etkinleştirildiğinde, Parçalanma şansı ayarları devre dışı bırakılır. Parçalanmalar, Silah/Beceri ve verilen hasara karşı kurbanın kalan sağlığına göre belirlenir. Örneğin, (Eğer bir balta kullanıyorsanız, parçalanma görme şansınız büyük ölçüde azalır).​
Yavaş Çekim
  • Yavaş Çekim: (doğru/yanlış), oyuncu birini parçaladığında yavaş çekim modu etkinse​
  • Yavaş Çekim Baş Parçalanması: Baş Parçalanmaları için Yavaş Çekim Kamerasını tetikleme şansını ayarlar​
  • Yavaş Çekim El Parçalanması: El Parçalanmaları için Yavaş Çekim Kamerasını tetikleme şansını ayarlar​
  • Yavaş Çekim Ayak Parçalanması: Ayak Parçalanmaları için Yavaş Çekim Kamerasını tetikleme şansını ayarlar​
  • Yavaş Çekim Kol Parçalanması: Kol Parçalanmaları için Yavaş Çekim Kamerasını tetikleme şansını ayarlar​
  • Yavaş Çekim Bacak Parçalanması:Bacak Parçalanmaları için Yavaş Çekim Kamerasını tetikleme şansını ayarlar
    • Slider: (1% - 100%)​
Nasıl Kullanılır:
  • Kesme hasar türüne sahip bir silah kullanın.​
  • Parçalanma Vuruş Alanları
    • El/ Eller: Ön kol veya ele vurun​
    • Omuz: Üst kol/omza vurun​
    • Ayak/ Ayaklar: Ayağa vurun​
    • Bacak: Üst bacak/kasığa vurun​
    • Baş: Baş/Boyun bölgesine vurun​
  • Vuruş Yönü
    • El/Omuz: Yukarı/Aşağı/Sola/Sağa​
    • Ayak/Bacak: Sola/Sağa​
    • Baş: Sola/Sağa​
  • Kritik veya Öldürücü/Darbe Dışı Bırakma vuruşu yapın; Gerçekçilik veya Şans Ayarlarına bağlı olarak.​

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.